Abonneren
Likoed Nederland
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud
  • Over ons
    • Contact
    • Steun ons – support
    • Over Likoed
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Likoed Nederland
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Likoed Nederland
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Home Publicaties Acties

16 organisaties dringen aan op inspanning voor uitlevering terroriste die 5 Nederlanders vermoordde

Het is onverteerbaar dat de terroriste als een ster leeft in Jordanië

30 augustus 2020
in Acties
Reading Time: 3 mins read
Tweet
Share
Pin
Share

Actie van 16 organisaties, waaronder Likoed Nederland, 23 augustus 2020.

Vanwege de vijf Nederlandse slachtoffers van terroriste Ahlam Tamimi, hebben 16 Nederlandse organisatie de minister van Buitenlandse Zaken Stef Blok gevraagd om zich in te spannen voor haar uitlevering.

De terroriste is de meest gezochte vrouwelijke terroriste door de Verenigde Staten, omdat zij ook Amerikaanse staatsburgers heeft vermoord, zie afbeelding. Ondanks een uitleveringsverdrag, weigert Jordanië haar uitlevering.

Hieronder de volledige tekst van de op initiatief van het CIDI verstuurde brief:

“Middels dit schrijven willen wij – 16 Nederlandse organisaties en ondergetekende individuen – onze afschuw uitspreken over de weigering van het Hasjemitisch Koninkrijk Jordanië om Ahlam Tamimi uit te leveren, een Palestijnse terroriste die verantwoordelijk is voor de moord op onder meer vijf Nederlanders. We roepen u op om alles in uw macht te doen om Tamimi uitgeleverd te krijgen aan de Verenigde Staten en verklaren ons solidair met de nabestaanden en hun strijd voor gerechtigheid.

Ahlam Tamimi werd in 2001 gerekruteerd door terreurgroep Hamas. Ze kreeg de opdracht om een doel voor de bomaanslag te zoeken, en bracht op 9 augustus 2001 zelfmoordterrorist Ahmed Al-Masari naar het Sbarro-restaurant in Jeruzalem. Hij droeg een bom bij zich, verstopt in een gitaarkoffer. De bom woog tussen de 5 en 10 kilo en bevatte honderden metalen bouten, moeren en spijkers om de schade te maximaliseren. Terwijl Tamimi buiten bleef, ging Al-Masari het restaurant binnen en liet hij de bom afgaan.

Het is op dat moment ongeveer 14.00 uur, en het restaurant was gevuld met klanten die kwamen lunchen. In totaal kwamen 16 mensen om het leven, waaronder zeven kinderen en een zwangere vrouw.

Nog eens 130 mensen raakten gewond. Volgens ooggetuigenverslagen was de drukke winkelstraat “volledig bezaaid met bloed en lichamen: van de doden en van de stervenden”. [1]
Tamimi beschreef later in een interview op het Palestijnse televisiestation Al-Aqsa TV dat ze haar glimlach wilde verbergen, maar dat niet kon, toen ze op de radio het aantal slachtoffers hoorde oplopen. [2]

Onder de 16 dodelijke slachtoffers bevonden zich ook vijf leden van het Nederlands-Israëlische gezin Schijveschuurder: Tzira (41), Motti (43), Ra’aya (14), Yitzhak (4) en Hemda (2).

Nog twee dochters van de familie Schijveschuurder, Leah en Chaya, raakten ernstig gewond. Ze blijven alleen achter met hun drie oudere broers, die niet mee waren op het uitstapje naar Jeruzalem.

Vanwege haar aandeel in de aanslag werd Tamimi door een Israëlische rechtbank veroordeeld tot 16 keer levenslang, en daarnaast nog eens 250 jaar. Ze kwam echter in 2011 vrij als onderdeel van de gevangenenruil tussen Israël en Hamas. Sindsdien woont Tamimi in Jordanië, waar ze als een nationale held wordt gezien. Zo heeft ze haar eigen televisieprogramma. De terroriste heeft nooit enige blijk van berouw getoond. In tegendeel: in een interview bij EenVandaag was te zien hoe ze moest lachen toen de interviewer vertelde dat er geen drie, maar acht kinderen waren omgekomen bij haar aanslag. [3]

De Verenigde Staten verzocht Jordanië na de vrijlating van Tamimi om uitlevering, maar zonder succes
Hoewel de twee landen (in tegenstelling tot Nederland en Jordanië) een uitleveringsverdrag hebben gesloten in 1995, weigert Jordanië gehoor te geven aan het verzoek.

Het is onverteerbaar dat Ahlam Tamimi, na slechts 8 jaar van haar straf uit te hebben gezeten, als een ster leeft in Jordanië. Niet alleen heeft ze haar straf niet uitgezeten, ze houdt bovendien nog altijd vol trots te zijn op de aanslag waarbij ook vijf onschuldige Nederlanders om het leven kwamen.

In navolging van Joodse organisaties uit de Verenigde Staten, en de nabestaanden van het 15-jarige slachtoffer Malki Roth, roepen wij daarom ook Nederland op om zich in te zetten voor de uitlevering van Tamimi aan de Verenigde Staten. Tegenover de miljoenen euro’s die Jordanië jaarlijks uit Nederland ontvangt, onder meer voor het versterken van de private sector en de arbeidsmarkt, zou ook moeten staan dat het land geen vrijhaven mag zijn voor terroristen.

In afwachting van uw reactie verblijven wij.
Met vriendelijke groet,

Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI)
Centraal Joods Overleg (CJO)
Nieuw Israëlietisch Weekblad (NIW)
Federatie Nederlandse Zionisten (FNZ)
Algemene Zionisten
Likoed Nederland
Arza Nederland
CIDI jongerenorganisatie CIJO
Ijar – Dutch Union of Jewish Students
Joodse Gemeente Amsterdam (NIHS) en het Rabbinaat van de Joodse Gemeente Amsterdam
Portugees-Israëlietische Gemeente (PIG)
Bendigamos
Christenen voor Israël
St. Platform Appèl Kerk en Israël
Overlegorgaan van Joden en Christenen (OJEC)
Joël Voordewind (Tweede Kamerlid ChristenUnie)
Raymond de Roon (Tweede Kamerlid PVV)
Hanneke Gelderblom (voormalig senator en lid Overleg Joden, Christenen en Moslims

 

[1] https://www.theguardian.com/world/2001/aug/10/israel1
[2] https://www.memri.org/tv/released-hamas-terrorist-ahlam-tamimi-palestinian-publics-delight-suicide-bombings
[3] https://streamable.com/zcujnt ”

 

Tamimi most wanted

 

 

 

Tweet
Share
Pin
Share
Tags: JordanieNederlandterroristen

Gerelateerd Artikelen

Abed Abed
Uit de pers

Israëli’s worden afgeslacht door hun ‘vredespartner’

by Awi
19 oktober 2022
0

Bewerking door Brabosh van een artikel van Khaled Abu Toameh, de gelauwerde Israëlisch-Arabische journalist. Aangevuld met enkele passages uit een...

Lees meer
Heilige plaats Al Aqsa

“Ramadan: een maand van Jihad, verovering en overwinning”

19 april 2022
Thirty-sixth government Israel

Amnesty antisemitisch bezig – volgens het EU Handboek

2 februari 2022
Terreuraanslag op synagoge in Jeruzalem

Zeven gesubsidieerde Palestijnse organisaties gelieerd aan terreur

27 januari 2022
bds scootmobiel

Boekrecensie: De boycot van Israël

11 januari 2022
Apartheid Israel bus

Actiesucces: NOS rectificeert drie onzinnige aantijgingen

17 juni 2021
Volgend Artikel
UAW terrorists

Nu videobewijs: door Nederland gesubsidieerde Palestijnse organisaties verbonden met terreurorganisaties

Peace historic Gulf

Abraham Accords

  • Over Likoed
  • Steun ons
  • Contact

© 1997 - 2022 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud
  • Over ons
    • Contact
    • Steun ons – support
    • Over Likoed

© 1997 - 2022 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In