• Over Likoed
  • Steun ons
  • Contact
vrijdag, maart 5, 2021
Abonneren
Likoed Nederland
9 °c
Jerusalem
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud
No Result
View All Result
Likoed Nederland
No Result
View All Result
Likoed Nederland
Home Geselecteerd Uit de pers

Daarom Bibi

5 april 2019
in Uit de pers
Reading Time: 3min read
Netanyahu Pompeo

Bibi Netanyahu met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo.

Tweet
Share423
Pin
Share
423 Shares

Door Zalmi Unsdorfer, voorzitter van Likoed Engeland. Ingekorte vertaling: Likoed Nederland, 5 april 2019.

Netanyahu Pompeo
Bibi Netanyahu met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo.

Wat uw partijvoorkeur ook is bij de komende Israëlische verkiezingen, het valt niet te ontkennen dat Bibi Netanyahu een van de meest ervaren en formidabele leiders is op het hedendaagse wereldtoneel.

Al drie keer gekozen en nu na een record-brekend tiende jaar als premier is het moeilijk om een wereldleider te noemen die ook maar dichtbij komt op het gebied van welsprekendheid, charisma, politieke kennis en de moed om de waarheid te vertellen. Tegen het advies in van wat Menachem Begin ooit bespotte als ‘Joden met trillende knieën’, ging Netanyahu naar Washington om zich te verzetten tegen Obama’s capitulatie tegen Iran.
Voor zijn inbreng kreeg hij niet minder dan 26 staande ovaties in het Amerikaanse Congres.

Kun jij je werkelijk voorstellen dat Gantz dit ook zou kunnen?

Benny Gantz verdient ons respect en bewondering als vechter en leider van het Israëlische leger, maar het premierschap ligt ver buiten zijn kunnen.

Wij hebben trouwens weinig succes gehad met topmilitairen als premier.
Yitzchak Rabin was volledig van slag toen hij door de politiek ervaren Peres, die hij een ‘onverbeterlijke intrigant’ noemde, naar de ramp in Oslo werd gesleept. Ook hadden wij Ehud Barak, die in minder dan twee jaar 97 procent van de Westbank heeft aangeboden aan een terreurorganisatie en Zuid-Libanon aan Hezbollah heeft gegeven. En aan Ariel Sharon danken wij het fiasco in Gaza, dat de Israëliërs tot op de dag van vandaag kwelt.

Hoe konden zulke grote generaals op deze manier falen? Simpelweg omdat het leger een hiërarchisch systeem is, dat volledig haaks staat op de politiek.
Gantz was gewend om s morgens wakker te worden, wetende dat hij een generale staf, brigades en afdelingen beschikbaar had met een telefoontje. Bibi is daarentegen gewend om te ontdekken dat zijn coalitiepartner is weggelopen en zijn regering aan een draad heeft laten hangen.
Gantz is gewend om te worden begroet en gehoorzaamd door zijn staf die hun plaats kent, terwijl Bibi te maken heeft met zwaargewichten zoals Avigdor Lieberman en listige manipuleerders zoals Arye Deri. Zij zullen elke zwakte aangrijpen om hun eigen agenda’s te bevorderen. Achttien uur per dag functioneren op het snijvlak van coalitiepolitiek is wat de leider – aan de vooravond van zijn vierde termijn – gehard heeft.

En het is dezelfde standvastigheid die wordt ingezet tegen de beschuldigingen van corruptie door Netanyahu. Afgezien van de kleinzieligheid van sigaren, champagne en media gunsten, is de meest serieuze zaak waar het over gaat de zaak van de onderzeeërs, waarin zelfs de politie en justitie toegeven dat Bibi absoluut niets te verantwoorden heeft.

En hoe vaak hebben we al niet gezien dat dit soort zaken van politieke corruptie groots naar buiten kwamen om daarna weer zachtjes uit te doven.
Denk aan de zevenjarige vervolging van Lieberman waar niets uit kwam.
Het ergste van alles zijn de onophoudelijke lekken door de politie, die het rechtssysteem totaal in diskrediet brengen.

Ondanks dit alles zeggen velen: we zijn Bibi beu – het is nu tijd voor een verandering! Ik zou zulke mensen uitnodigen om rond te kijken in de wereld en voorzichtig te zijn met wat ze wensen.

Obama kwam met een boodschap van ‘hoop en verandering’ en wat heeft hij daarvan geleverd? In Frankrijk wilden ze een anti-Sarkozy en kregen eerst een zwalkende Hollande en nu een niets presterende Macron. In Canada namen ze afscheid van de grote Stephen Harper en kwamen terecht bij Trudeau, een lichtgewicht.

Israël heeft het voorrecht een van ’s werelds meest formidabele en ervaren leiders aan het roer te hebben.
Er is niets in de wereld dat belangrijker is dan ervaring. Zijn status is groot in Afrika, Azië, Zuid-Amerika en nu zelfs bij Arabische leiders. Kijk naar de lichaamstaal in vergaderingen met Poetin over echt moeilijke kwesties die van invloed zijn op vitale nationale belangen. Ook heeft Bibi te maken gehad met drie Amerikaanse presidenten en daarbij met enkele zeer vervelende ministers van Buitenlandse Zaken. Hij heeft nu een unieke relatie met president Trump, zijn naaste familie en een droomteam van Bolton, Pompeo, Greenblatt en Friedman. Als er iets waard is om te koesteren, dan is het dat wel.

Dus laten kiezers ervoor waken op 9 april om Bibi met het badwater weg te gooien.

 

Hierboven: campagne video van Likoed. Met dank aan het CIDI voor de Nederlandse ondertiteling.

 

Tweet
Share423
Pin
Share
423 Shares
Tags: LikoedNetanjahoeverkiezingen

Related Posts

Benjamin Netanyahu met bevriend staatshoofd President Jair Bolsonaro van Brazilie in Tel Aviv tijdens een gezamelijke persconferentie in Tel Aviv, 31 March 2019
Uit de pers

Waarom Netanyahu blijft winnen

by Awi
13 september 2019
0

Door Aaron David Miller. Ingekorte vertaling: Likoed Nederland, 13 september 2019. Hoe heeft hij dat gedaan? Er zijn vele theorieën:...

Read more
Verder gaan met Likoed

Likoed in het huidige politieke midden

31 maart 2019
Verkiezingsposter Likoed.

Vrede geen onderwerp bij de Israëlische verkiezingen

3 februari 2019
Netanyahu 2016

Het publieke oordeel over premier Netanyahu

6 januari 2019
UN comdemnation

Premier Netanyahu verwerpt gotspe VN

30 september 2018
nuclear deal lies

The Iran nuclear deal is based on lies

30 april 2018
Next Post
Nederland Israel export

Israël overal in de top: technologie, investeringen en gezondheid

Mahmoud Abbas groet Federica Mogherini tijdens zijn bezoek aan het Europees Parlement begin 2018. - Foto Youtube.

Lachwekkende oproep Europeanen tot tweestatenoplossing

Laatste artikelen

Kill non Jews

Jodenhaat spat weer van Palestijnse televisie

2 maart 2021
Antisemitisme Sacks

EU publiceert handboek om antisemitisme te herkennen

10 februari 2021
unrwa map

Opnieuw haatzaaiende schoolboeken voor Palestijnse kinderen op VN-scholen

28 januari 2021

Recommended

International observer describes how policeman murdered his colleagues

19 jaar ago

Miljoen euro subsidie voor jihad persbureau

13 jaar ago
Load More

Popular News

  • Islamic Relief Duitsland

    VS waarschuwen tegen de antisemitische organisatie die minister Kaag (D66) wil subsidiëren

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Geen terroristenvereerder in het nieuwe kabinet

    338 shares
    Share 338 Tweet 0
  • EU publiceert handboek om antisemitisme te herkennen

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Jodenhaat spat weer van Palestijnse televisie

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Ministerie verzwijgt details van illegaal handelen voor Tweede Kamer

    0 shares
    Share 0 Tweet 0

Like ons op Facebook

Connect met Likoed Nederland

Help ons! Deel onze berichten met uw vrienden op al uw sociale netwerken. Hoe meer likes, retweets etc hoe hoger Likoed scoort in de zoekmachines, dank voor uw hulp!

Abonneren

Abonneer u op al onze nieuwe artikelen, u ontvangt steeds als eerste een email wanneer er een nieuw artikel op de website staat.

Abonneren

Category

  • Aanbevolen video's
  • Achtergronden
  • Acties
  • Arab Extremism
  • Artikelen
  • Brieven
  • Clips Palestijnse televisie
  • Dossier: media leugens
  • From the Press
  • Historic documents
  • Historische documenten
  • Israeli Government Points of View
  • Likud Policy Statements
  • Ongehoord Palestijns nieuws
  • Persberichten
  • Publicaties
  • Uit de pers
  • Video's

Likoed Internationaal

  • Likoed Israel (Ivriet)
  • Likoed Israel (Engels)
  • Likoed Israel (Russisch)
  • Likud-Herut UK
  • American Friends of Likud

Over Likoed Nederland

In Nederland is Likoed geen politieke partij maar een vereniging.

Voorlopers van Likoed Nederland maakten sinds 1930 onderdeel uit van de Nederlandse Zionistenbond. Die is in 1899 opgericht om het zionisme in Nederland te bevorderen. In 1992 is die omgevormd naar de Federatie Nederlandse Zionisten en is Likoed Nederland een zelfstandige vereniging geworden.

Lees meer over Likoed Nederland

  • Over Likoed
  • Steun ons
  • Contact

© 1997 - 2019 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

No Result
View All Result
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud

© 1997 - 2019 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In