Actie van Likoed Nederland, 24 augustus 2014.
Antisemitisme onder moslims in Nederland komt steeds openlijker naar buiten, zelfs onder diegenen die goed geïntegreerd leken.
Zo was er vorige week de topambtenaar en PvdA-kaderlid Yamina Haifa dat ISIS een joods complot noemde.
Deze week was er de Marokkaanse buurtvader Soliman Chahid, die om Hitler roept.
Likoed Nederland heeft daarom de gemeente Oosterhout als volgt aangeschreven:
“De uit Marokko afkomstig buurtvader Soliman Chahid is een bekende bruggenbouwer, zoals hij zichzelf noemt, uit Oosterhout.
Hij was tot 2010 voorzitter van de plaatselijke moskee in Oosterhout en enige jaren geleden nog kandidaat-gemeenteraadslid van GroenLinks.
Deze ‘bruggenbouwer’ hoopt anno 2014 dat Adolf Hitler zo snel mogelijk terug komt, om zijn karwei af te maken (oftewel: alle Joden af te maken). Zo liet hij via de sociale media weten.
Het lijkt ons zeer onwenselijk als een persoon als Soliman Chahid nog langer met Marokkaanse (probleem)jongeren blijft werken, en zo zijn afzichtelijke ideeën kan verspreiden, in een buurthuis dat gesubsidieerd wordt door de gemeente Oosterhout.
Graag vernemen wij daarom van u of de Gemeente Oosterhout maatregelen tegen de heer Soliman Chahid, en welke maatregelen dat zijn.”
Wij kregen het volgende antwoord namens de burgemeester van Oosterhout, de heer Huisman:
“In november van het jaar 2010 werd het buurtvaderproject in de gemeente Oosterhout beëindigd.
Derhalve heeft de gemeente Oosterhout geen formele band meer met de heer Chahid.Het is dan ook niet nodig om maatregelen te nemen jegens hem.”
Gelukkig!
Update
GroenLinks Oosterhout bij monde van secretaris Thea van der Zanden reageerde:
“De heer Chahid stond in 2006 op de kandidatenlijst, en is al jaren niet meer actief bij de partij.
De door hem gedane uitspraken vinden wij volstrekt inacceptabel.”