• Over Likoed
  • Steun ons
  • Contact
vrijdag, januari 22, 2021
Abonneren
Likoed Nederland
5 °c
Jerusalem
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Likoed Nederland
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Likoed Nederland
Home Geselecteerd Uit de pers

Morele helderheid in Gaza

21 juli 2014
in Uit de pers
Reading Time: 4min leestijd
Tweet
Share
Pin
Share
0 Shares

Door Charles Krauthammer, winnaar van de prestigieuze Pullitzer prijs. Vertaling: Vederso, 21 juli 2014.

Israël aanvaardt een door Egypte voorgesteld staakt-het-vuren in Gaza; Hamas blijft schieten.
Hamas vuurt doelbewust raketten op burgers af; Israël probeert dat angstvallig te vermijden, telefoneert zelfs burgers in het gebied en het geeft waarschuwingsschoten, het zogenaamde “knock on the roof”.

“Dit is het verschil tussen ons”, aldus de Israëlische premier. “Wij gebruiken het raketschild om onze burgers te beschermen en zij gebruiken hun burgers om hun raketten te beschermen”.

Zelden heeft de internationale politiek een dergelijk moment van morele helderheid laten zien.
Maar we horen regelmatig dat deze Israël-Gaza-gevechten worden beschreven als een moreel equivalent van een “cyclus van geweld”.

Dit is absurd. Welk mogelijk belang kan Israël hebben bij grensoverschrijdende vechten?

Iedereen weet dat Hamas deze minioorlog is begonnen.
En iedereen kent de met trots zelfverklaarde raison d’être van Hamas: de vernietiging van Israël en van de Joden.

De goedpraters van Hamas schrijven de bloeddorst toe aan de Israëlische bezetting en blokkade.
Bezetting? Herinnert zich dan niemand iets?
Het was minder dan 10 jaar geleden dat de wereldwijde televisie ons het Israëlische leger liet zien hoe diehard kolonisten van daken van synagogen in Gaza werden gehaald toen Israël een einde maakte aan z’n nederzettingen, z’n burgers verdreef, zijn leger terugtrok en elke centimeter van Gaza aan de Palestijnen gaf.
Er was geen soldaat, geen enkele kolonist, niet één Israëli die achterbleef in Gaza.

En er was geen blokkade. Integendeel. Israël wilde dat deze nieuwe Palestijnse staat een succes werd.
Om de economie van Gaza te helpen, heeft Israël de Palestijnen z’n 3000 kassen gegeven die fruit en bloemen voor de export hadden geproduceerd. Het opende grensovergangen en moedigde de handel aan.

Het hele idee was om het model van twee staten te vestigen die vreedzaam en productief naast elkaar leven.
Niemand schijnt zich dat te herinneren.
Gelijktijdig met de terugtrekking uit Gaza ontmantelde Israël vier kleinere nederzettingen in het noorden van de Westelijke Jordaanoever als een duidelijk signaal van Israëls wens om de Westelijke Jordaanoever ook te verlaten en dus een minnelijke tweestatenoplossing te bereiken.

Dit is geen oude geschiedenis. Dat was negen jaar geleden.

En hoe hebben de Gaza-Palestijnen gereageerd op wat door de Israëli’s werd verleend, wat geen eerdere heerser, noch Egyptisch, noch Brits, noch Turks ze ooit had gegeven – namelijk een onafhankelijk gebied?
Als eerste sloopten ze de kassen.
Ze stemden op Hamas.
En in plaats van een staat op te bouwen met de bijbehorende politieke en economische instellingen brachten ze vervolgens het grootste deel van een decennium door Gaza in een enorme militaire basis te veranderen, vol met wapens om onophoudelijk oorlog tegen Israël te voeren.

Waar zijn de wegen en spoorwegen, de industrie en de infrastructuur van de nieuwe Palestijnse staat?
Nergens.
In plaats daarvan bouwden ze mijl na mijl van ondergrondse tunnels om hun wapens verbergen en als het moeilijk werd ook hun militaire commandanten.
Ze spendeerden miljoenen aan het importeren en produceren van raketten, draagraketten, mortieren, kleine wapens en zelfs drones.
Zij plaatsten ze moedwillig in scholen, ziekenhuizen, moskeeën en particuliere woningen om hun eigen burgers meer aan gevaar bloot te stellen. (Juist donderdag heeft de VN bekend gemaakt dat het 20 raketten in een school in Gaza heeft gevonden). En van waaruit ze raketten afvuurden op Jeruzalem en Tel Aviv.

Waarom? De raketten kunnen niet eens ernstige schade toebrengen, want ze worden bijna allemaal door het Israëlische Iron Dome antiraketsysteem onderschept. Zelfs de leider van de West Bank, Mahmoud Abbas, heeft gevraagd: “Wat probeer je te bereiken met het sturen van raketten?”

Dat is onzinnig.
Tenzij u begrijpt dat het hele punt is om Israëlisch tegenvuur naar zich toe te trekken.

Dit levert dode Palestijnen voor de internationale televisie op. Dat is waarom Hamas zijn eigen mensen pervers oproept om zich niet in veiligheid te brengen als Israël met folders waarschuwt voor een dreigende aanval.

Om bewust oorlog te voeren zodat je eigen mensen kunnen worden gedood is inderdaad morele en tactische krankzinnigheid.
Maar het berust op een zeer rationele vooronderstelling: Gezien de Orwelliaanse toestand van de behandeling van Israël door de wereld (zie: de groteske Human Rights Council van de VN), gevoed door een mengeling van klassiek antisemitisme, bijna totale historische onwetendheid en reflexieve sympathie voor de ogenschijnlijke underdog van de Derde Wereld, ondermijnen deze uitbarstingen met Palestijnse slachtoffers uiteindelijk de steun voor Israëls legitimiteit en recht op zelfverdediging.

In een wereld van dergelijke Kafkaëske ethische omkeringen begint de verdorvenheid van Hamas zin te hebben.
Dit is een wereld waarin het bloedbad van München een film is en de moord op Klinghoffer een opera – beide met diepe sympathie voor de moordenaars.
Dit is een wereld waarin de VN de ergste oorlogsmisdadigers van de mensheid negeert, terwijl hij onophoudelijk Israël veroordeelt, een staat die al 66 jaar aangevallen wordt en die toch buitengewone moeite doet om te vermijden dat het zeer onschuldigen raakt die z’n vijanden als schild gebruikt.

De Israëli’s krijgen lof voor het feit dat ze niet te midden van al deze waanzin hun morele scrupules hebben verloren.
Of hun zenuwen hebben verloren.

Mensen van buiten de regio hebben minimaal de verplichting om de waanzin bloot te leggen en de waarheid te spreken.
Zelden is iets zo overduidelijk geweest.


Tweet
Share
Pin
Share
0 Shares
Tags: Gaza

Gerelateerd Artikelen

Verkiezingsposter van Hamas in Ramallah. Op de poster staat: Palestinac van zee tot Rivier. Dit betekent dat Israël van de kaart moet verdwijnen om een islamitische staat van God te creëren tussen de Middellandse Zee (zee) en de rivier de Jordaan. Foto Wikimedia Commons.
Uit de pers

Hamas veroorzaakt de ellende in de Gazastrook

by Awi
30 juni 2019
0

Alleen gebouwen met eigen generatoren hebben continu elektriciteit. Het gebrek aan elektriciteit heeft op alles invloed, van het bewaren van...

Lees meer
No one is able to live like this

Hamas pleegt weer honderden oorlogsmisdaden

5 mei 2019
Hamas in Gaza

Palestijnse gezondheidscrisis laat zien waarom vrede een utopie is

17 maart 2019
Gaza 500 rockets

De échte tragedie van Gaza

18 november 2018
ballon brandbom

Jodenhaat en martelaarschap motiveren Gaza rellen

14 oktober 2018
Gaza supplies

Abbas weigert stroomlevering aan Gaza

9 oktober 2018
Volgend Artikel

Israël vraagt Palestijnse burgers om zich in veiligheid te brengen - Hamas vraagt hen te blijven

"Palestijnen moeten blij zijn om zo te mogen sterven"

Laatste artikelen

Islamic Relief Duitsland

VS waarschuwen tegen de antisemitische organisatie die minister Kaag (D66) wil subsidiëren

13 januari 2021
will return liberate Palestine

De Palestijnen willen de tweestatenoplossing niet

10 januari 2021
Illegale Palestijnse huizenbouw

Ministerie verzwijgt details van illegaal handelen voor Tweede Kamer

6 januari 2021

Recommended

88% of prisoners in Palestinian jails being held without trial

12 jaar geleden
martyrdom

Fatah verheerlijkt zelfmoordaanslagen

4 jaar geleden
Laad Meer

Popular News

  • Illegale Palestijnse huizenbouw

    Ministerie verzwijgt details van illegaal handelen voor Tweede Kamer

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • VS waarschuwen tegen de antisemitische organisatie die minister Kaag (D66) wil subsidiëren

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • De Palestijnen willen de tweestatenoplossing niet

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Eenzijdigheid bij de NOS

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Geen terroristenvereerder in het nieuwe kabinet

    338 shares
    Share 338 Tweet 0

Like ons op Facebook

Connect met Likoed Nederland

Help ons! Deel onze berichten met uw vrienden op al uw sociale netwerken. Hoe meer likes, retweets etc hoe hoger Likoed scoort in de zoekmachines, dank voor uw hulp!

Abonneren

Abonneer u op al onze nieuwe artikelen, u ontvangt steeds als eerste een email wanneer er een nieuw artikel op de website staat.

Abonneren

Category

  • Aanbevolen video's
  • Achtergronden
  • Acties
  • Arab Extremism
  • Artikelen
  • Brieven
  • Clips Palestijnse televisie
  • Dossier: media leugens
  • From the Press
  • Historic documents
  • Historische documenten
  • Israeli Government Points of View
  • Likud Policy Statements
  • Ongehoord Palestijns nieuws
  • Persberichten
  • Publicaties
  • Uit de pers
  • Video's

Likoed Internationaal

  • Likoed Israel (Ivriet)
  • Likoed Israel (Engels)
  • Likoed Israel (Russisch)
  • Likud-Herut UK
  • American Friends of Likud

Over Likoed Nederland

In Nederland is Likoed geen politieke partij maar een vereniging.

Voorlopers van Likoed Nederland maakten sinds 1930 onderdeel uit van de Nederlandse Zionistenbond. Die is in 1899 opgericht om het zionisme in Nederland te bevorderen. In 1992 is die omgevormd naar de Federatie Nederlandse Zionisten en is Likoed Nederland een zelfstandige vereniging geworden.

Lees meer over Likoed Nederland

  • Over Likoed
  • Steun ons
  • Contact

© 1997 - 2019 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud

© 1997 - 2019 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In