Abonneren
Likoed Nederland
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud
  • Over ons
    • Contact
    • Steun ons – support
    • Over Likoed
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Likoed Nederland
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Likoed Nederland
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Home Publicaties Artikelen

Herdenk de Kristallnacht dit jaar waardig!

8 november 2012
in Artikelen
Reading Time: 3 mins read
Tweet
Share
Pin
Share

KristallnachtOpinie artikel van Likoed Nederland op De Dagelijkse Standaard, 8 november 2012.

 

De Arabische Israëliër Ali Adami opende op 31 maart 2002 rond 12 uur ’s middags zijn restaurant Matza in de Noord-Israëlische havenstad Haifa. Hij hoopte dat zijn goedlopende restaurant tijdens de lunch weer vol zou zitten met zowel Joden als Arabieren; iets wat in het multiculturele Haifa allesbehalve uniek is.

Rond twee uur die 31e maart zat het restaurant van Ali Adami inderdaad tot de nok toe vol met Joodse- en Arabische families. Geen tafel was nog leeg. Een van de Arabische serveerders van Ali vertelde een net gearriveerde Arabische gast, Shadi Tubasi, dan ook vriendelijk dat er helaas geen plaats meer voor hem was. Shadi, een 22-jarige jongen uit Jenin, kwam echter niet om te lunchen. Hij kwam om dood en verderf te zaaien met de bomgordel die hij om zijn middel droeg. En die hij direct na de verontschuldigende woorden van de serveerder activeerde.

De ravage die ontstond door deze terroristische zelfmoordaanslag was immens. Het hele dak van het restaurant vloog eraf, en meer dan 16 onschuldige Arabieren en Joden vonden de dood. Onder de doden was onder andere de Arabische serveerder die zelfmoordterrorist Tubasi vertelde dat er even geen plaats voor hem was in het restaurant.

Enkele uren na bovenstaande aanslag stelde de radicaal-islamitische terreurorganisatie Hamas euforisch dat zij verantwoordelijk was voor deze aanslag. En dat zij niet zou stoppen met het plegen van dit soort aanslagen op christenen, moslims en joden totdat heel Israel vernietigd zou zijn.

 

Internationale Socialisten

Twee jaar na bovenstaande zelfmoordaanslag, op 22 maart 2004, doodde het Israëlische leger Ahmed Yassin. Yassin was de oprichter van Hamas en een van de hoofdverantwoordelijken van al het leed dat deze terreurorganisatie aan vele duizenden Israëliërs door tientallen bloedige zelfmoordaanslagen had aangedaan.

De Internationale Socialisten, een extreemlinkse Nederlandse pressiegroep, zagen Hamas-leider Yassin echter niet als een moordenaar, maar als een held. Daarom organiseerden zij 27 maart 2004 samen met andere linkse organisaties een grote herdenkingsmanifestatie op De Dam in Amsterdam. Terwijl Israëlische vlaggen werden verbrand schreeuwden de honderden demonstranten volgens het Algemeen Dagblad “Hamas, jihad, Hezbollah”!

De Internationale Socialisten organiseren niet alleen herdenkingsbijeenkomsten van islamitische terroristen. Deze groep is ook al jarenlang betrokken bij de organisatie van een Kristallnachtherdenking die elk jaar op 9 november in Amsterdam, pal naast de Stopera, plaatsvindt. Een andere herdenking vindt op diezelfde datum plaats even verderop, in de Portugese Synagoge, en wordt georganiseerd door de Joodse gemeenschap.

 

Komitee Marokkaanse Arbeiders

Tijdens de Kristallnacht, die in Duitsland plaatsvond in de nacht van 9 op 10 november 1938, vernielden de nazi’s duizenden Joodse winkels, en sloegen meer dan 250 synagogen volledig in puin. Meer dan 90 Joden werden vermoord en duizenden werden toen al naar concentratiekampen gestuurd.

Juist door wat de Joden toen, in 1938, is aangedaan is het ongepast dat een pro-Hamas-organisatie als de Internationale Socialisten elk jaar samen met onder andere het Komitee Marokkaanse Arbeiders (KMAN) een Kristallnachtherdenking in Amsterdam organiseert. Beide organisaties zijn namelijk fel anti-Israëlisch en anti-Joods.

Zo was het het KMAN dat in oktober 2000 een anti-Israel-manifestatie in Amsterdam organiseerde waarbij de 1.500 deelnemers volgens het linkse tijdschrift ‘De fabel van de illegaal’ enthousiast “Hamas, Hamas, alle Joden aan het gas” riepen. En het was het KMAN dat in april 2002 samen met onder andere het Nederlands Palestina Komitee een anti-Israel-demonstratie in Amsterdam initieerde waarbij volgens Het Parool Joodse omstanders in elkaar werden geslagen, hakenkruizen op het Nationale Monument op De Dam werden geschilderd, en homocafés werden aangevallen.

Hieruit blijkt dat deze organisaties niet echt geïnteresseerd zijn in Joods leed, maar dit slechts gebruiken in de vorm van een pseudo Kristallnacht herdenking, bedoeld om hun eigen politieke boodschap te promoten en Israël te veroordelen. Dat is een klap in het gezicht voor de slachtoffers en hun nabestaanden.

 

Pseudo herdenking

Die pseudo herdenking bestaat bovendien naast de officiële herdenking vanuit de Joodse gemeenschap, waar het leed van de Kristallnacht wel met respect voor de slachtoffers en hun nabestaanden herdacht wordt. Vandaar dat vorig jaar burgemeester Van der Laan hier bij aanwezig was.

Het is daarom onbegrijpelijk dat organisaties als de vakbewegingen CNV en FNV betrokken zijn bij deze alternatieve herdenking. Het zou hen sieren om daar van af te zien, zodat zij niet mee helpen om fel anti-Israëlische- en pro-Hamas-organisaties als de Internationale Socialisten een platform te bieden op deze herdenkingsdag.

En om zo de Joodse slachtoffers en de Arabische Israëliër Ali Adami, wiens restaurant Matza is herbouwd en nog steeds bestaat, het respect en de eerbied te geven die zij verdienen.

 

Tweet
Share
Pin
Share
Tags: HamasTweede Wereldoorlog

Gerelateerd Artikelen

Hamas planet Earth
Acties

Actiesucces: Nu.nl rectificeert de doelstelling van Hamas

by Awi
10 januari 2023
0

Resultaat van actie van Likoed Nederland, 10 januari 2023.   De afgelopen weken noemde Nu.nl in twee artikelen Hamas. Echter,...

Lees meer
Holocaust-uitspraak Mahmoud Abbas laat zien waarom er nog geen vrede is

Holocaust-uitspraak Mahmoud Abbas laat zien waarom er nog geen vrede is

19 augustus 2022
demise of all the Jews

Wil Hamas zelf wel praten?

5 juli 2021
Hamas raket in Ashkelon

Hamas, niet Israël, is verantwoordelijk voor het recente bloedvergieten

26 mei 2021
cut off their heads

Iedereen weet het toch?

19 mei 2021
blood spilled insignificant

“Palestijns bloed is onbelangrijk”

16 mei 2021
Volgend Artikel

Hamas: holocaust is verzinsel

Een tijd voor moed en handelen

  • Over Likoed
  • Steun ons
  • Contact

© 1997 - 2022 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Home
  • Publicaties
    • Artikelen
    • Brieven
    • Persberichten
    • Acties
  • Achtergronden
  • Geselecteerd
    • Clips Palestijnse televisie
    • Video’s
    • Uit de pers
    • Historische documenten
    • Nederlandse links
  • De Nederlandse media
    • Ongehoord Palestijns nieuws
    • Dossier: media leugens
    • De Nederlandse media: niet evenwichtig
    • Kennisquiz Midden-Oosten
  • English
    • Answers to Frequently Asked Questions
    • Clips of Palestinian television
    • Video’s
    • Arab Extremism
    • From the Press
    • Historic documents
    • Israeli Government Points of View
    • Likud Policy Statements
    • English links
    • About Likud
  • Over ons
    • Contact
    • Steun ons – support
    • Over Likoed

© 1997 - 2022 Overname van artikelen is toegestaan en wordt zelfs zeer op prijs gesteld, onder voorwaarde van bronvermelding en een link naar het originele artikel op likoed.nl.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In