Actie van Likoed Nederland, 25 oktober 2011.
Likoed Nederland schreef het volgende aan de KLM:
“Wij werden er door een van uw klanten verontwaardigd op gewezen dat de KLM de autonome Palestijnse gebieden op haar website aanduidt als ‘Palestijnse bezette gebieden’. Zie hier voor de bijgaande schermkopie.
Dit is uiterst merkwaardig. Israel heeft zich in 2005 compleet terug getrokken uit de Gazastrook. Die is volgens internationaal recht dan ook niet meer ‘bezet’.
En sinds 1995 woont 98% van de Palestijnen op de Westbank in autonoom Palestijns gebied, dat is dus ook niet meer ‘bezet’.
De officiële Nederlandse aanduiding is daarom al sinds 1995 dan ook ‘de Palestijnse Gebieden’. Zie hiervoor de website van het Ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het bevreemdt ons dat de KLM een andere terminologie gebruikt dan de officiële Nederlandse aanduiding, te meer daar die van een ideologische kleuring is voorzien.
Een dergelijke politieke stellingname verwachtten wij niet van een bedrijf als de KLM.
Wij nemen aan dat uw klanten daar ook geen behoefte aan hebben.
Wij hopen dat dit op een vergissing berust en dat u de aanduiding zult willen wijzigen in de correcte, officiële Nederlandse benaming.”
Daarop ontving Likoed de volgende reactie van de KLM:
“KLM volgt voor landen de benamingen die door het Ministerie van Buitenlandse Zaken worden gebruikt. Blijkbaar is deze regel
niet volledig correct toegepast op onze website. Inmiddels is onze website aangepast en is de correcte benaming zichtbaar.”